Porada / konsultacja psychologiczna za pośrednictwem maila

Kontakt mailowy polecam Ci, jeśli jesteś osobą umiejącą przedstawić swój problem, z którym się do mnie zwracasz mailowo (pisemnie) i lubisz taką formę kontaktu. Mailowanie z psychologiem jest inną formą komunikacji (kontaktu) niż tradycyjna rozmowa w trakcie spotkania. Brak koncentracji na samym spotkaniu z psychologiem i zachowanie anonimowości może zwiększyć motywację do współpracy i jej skuteczność, ponieważ dla wielu osób pisanie o problemie jest łatwiejsze niż bezpośrednia rozmowa.

Kontakt mailowy (internetowy) z psychologiem niesie ze sobą ryzyko przejęcia i odczytania wysyłanych treści przez inne osoby. W związku z tym warto pamiętać o ich zabezpieczeniu programem antywirusowym, hasłem. Inną niedogodnością może być zależność od urządzeń technicznych (przerwy w dostępie do Internetu, awaria sprzętu, brak zasięgu i inne trudne do przewidzenia sytuacje).

Na jednego wysłanego maila z opisem problemu otrzymasz odpowiedź w formie jednego maila (jeden za jeden). Muszę szczegółowo zapoznać się z problemem, żebym mogła udzielić odpowiedzi. Dlatego proszę opisz mi bardzo dokładnie problem będący przedmiotem porady/konsultacji psychologicznej. Określ także jakich zmian oczekujesz i co będzie wskaźnikiem zmian. Natomiast ja, po zapoznaniu się z treścią maila, wyślę maila zwrotnego zawierającego propozycje rozwiązań problemu. Porada/konsultacja mailowa może mieć także formę coachingu dostosowanego indywidualnie do Twoich potrzeb i oczekiwań. W takiej sytuacji kontakt mailowy będzie rozłożony w czasie (kilka, kilkanaście wiadomości e-mail) i koszt ustalony indywidualnie.

 

Script logo
Do góry