Porada / konsultacja psychologiczna przez telefon lub Skype

Kontakt telefoniczny lub przez Skype polecam Ci, jeśli lubisz taką formę komunikacji. Taka forma kontaktu z psychologiem bardzo przypomina tradycyjne spotkanie z psychologiem w gabinecie psychologicznym, głównie ze względu na możliwość prowadzenia swobodnej rozmowy. Brak koncentracji na samym spotkaniu z psychologiem i zachowanie anonimowości może zwiększyć motywację do współpracy i jej skuteczność.

Kontakt przez Skype (internetowy) i telefoniczny z psychologiem niesie ze sobą ryzyko przejęcia i odczytania wysyłanych treści przez inne osoby. W związku z tym warto pamiętać o ich zabezpieczeniu programem antywirusowym, hasłem. Inną niedogodnością może być zależność od urządzeń technicznych (przerwy w dostępie do Internetu, awaria sprzętu, brak zasięgu i inne trudne do przewidzenia sytuacje).

Jedna rozmowa telefoniczna lub przez Skype poprzedzona kontaktem mailowym mającym na celu wstępne zapoznanie się z problemem. Muszę zapoznać się z problemem, żebym mogła udzielić porady/konsultacji. Dlatego wcześniej (przed poradą/konsultacją) wyślij proszę e-mail ze wstępnym opisem problemu (czego sprawa dotyczy), a następnie w trakcie rozmowy przedstaw mi bardzo dokładnie problem będący przedmiotem porady/konsultacji psychologicznej. Określ także jakich zmian oczekujesz i co będzie wskaźnikiem zmian. Porada/konsultacja telefoniczna lub przez Skype może mieć także formę coachingu dostosowanego indywidualnie do Twoich potrzeb i oczekiwań. W takiej sytuacji kontakt będzie rozłożony w czasie (kilka, kilkanaście wiadomości e-mail) i koszt ustalony indywidualnie.

 

Script logo
Do góry